3. Objawy menopauzy i klimakterium

Nie ma dokładnego terminu na określenie rozpoczęcia się klimakterium czy menopauzy.

Wiemy natomiast, że początek klimakterium na pewno zaczyna się już po 40 roku życia a nawet wcześniej.

Są kobiety, które przechodzą menopauzę już po 40 roku życia, ale większości dotyczy to między 50 a 55 rokiem życia. Ustanie miesiączkowania występuje również po przebytych ginekologicznych operacjach, silnych zaburzeniach emocjonalnych lub innych ciężkich chorobach.

Objawy klimakterium:

Okres menopauzy i klimakterium, każda kobieta przechodzi inaczej. Uzależnione jest to od istniejących chorób, stylu życia oraz diety.

Kiedy możemy liczyć na poprawę samopoczucia po menopauzie ?

Podwzgórze u kobiety musi zacząć prawidłowo reagować na wszystkie zmiany przy niższych wartościach hormonalnych. Organizm  nie ma już dostępu do dużych dawek estradiolu i musi zadowolić się estrami, które produkowane są w innych częściach ciała. Jajniki straciły już swoją  aktywność.

 

Przejdź to łagodnie razem z nami! Konsultacje – Infolinia 801 011 876

Menopauza jest okresem przez który musi przejść każda kobieta. Jest to naturalny proces zatrzymania się menstruacji i stopniowego zmniejszenia aktywności jajników. Poty, uderzenia gorąca, napięcie nerwowe  i inne objawy menopauzy można wyregulować dzięki preparatowi Menopausal Formula, –  36 naturalnych witamin, minerałów i ziół.